ciekawe filmy

The Walking Dead – film który warto obejrzeć

Zombie, słowo wywodzące się z języka kikongo, dziś znane na całym świecie. Tematyka ta mocno zdominowała ostatnio filmy oraz gry komputerowe, to właśnie o zniszczony pojawieniem się nieumarłych świat jest główną tematyką serialu o tytule „The Walking Dead”.

Serial inspirowany jest komiksem o tym samym tytule. Nie jest jego dokładną kopią więc nawet najwięksi fani twórczości Roberta Kirkmana i Toniego Moore’a mogą w tej historii znaleźć kilka nieznanych sobie, lub zupełnie inaczej przebiegających wydarzeń. Fabuła już od pierwszego odcinka wrzuca w nas w świat pełen „szwędaczy”, nie wyjaśniając skąd wzięła się infekcja ani jak przebiegała. Nie wie też tego Rick, główny bohater, policjant którego pierwsze dni występowania zmian wśród ludzi spędził w szpitalu, nieprzytomny.

O czym opowiada film?

Późniejsze jego perypetie to ciągła walka o przetrwanie, ochronienie rodziny (którą znajduje bardzo szybko) oraz przyjaciół przed zombie ale przede wszystkim, przed innymi ludźmi. Tak. W świecie The Walking Dead ogromnym zagrożeniem są nie tylko ożywione ludzkie zwłoki, pragnące świeżej krwi, ale także człowiek, który ma broń i zawsze jest gotów jej użyć. To właśnie największa siła serialu, nie tylko dobre pod względem efektów specjalnych sceny pełne krwi, ale przede wszystkim relacje międzyludzkie, które mocno odbiegają od tych, znanych nam z naszego życia. Reżyserowi udało się w niezwykły sposób ukazać nietrwałość tamtego świata. Nawet najprzyjemniejsze, najlepiej chronione schronienie może paść ofiarą złodziei oraz zombie co przekłada się na relację grupy oraz na nasze odczuwanie ich decyzji.

Co ciekawego w filmie?

Ważną rzeczą dla serialu są efekty specjalne, a te, nie zawodzą. Nieumarli są wykonani bardzo szczegółowo oraz co ważne, różnorodnie. Po ulicach chodzą ochroniarze, policjanci, robotnicy, pielęgniarki czy nawet zombie, które w ostatnich godzinach życia przebrane były za maskotki. Efekt pracy grafików komputerowych jest wart zauważenia, każdy stworzony przez nich szwędacz wykonany jest bardzo solidnie i dokładnie do tego stopnia, że znam nawet ludzi którzy nie są wstanie na nich patrzeć, ponieważ te brudne, gnijące ciała z których wystają różne narządy wewnętrzne wyglądają dla nich zbyt realistycznie.

Popularność filmu

The Walking Dead aktualnie jest „na fali”. Jest to serial popularny, wręcz kochany przez wiele osób. Dzięki bogatemu charakterowi wielu postaci nie trudno znajdujemy sobie ulubieńca, trudno za to nie przeżywać i nie komentować decyzji grupy. Osobiście jestem pod wielkim wrażeniem tego dzieła, uważam je za ciekawe i dobrze zrealizowane. Zdecydowanie polecam obejrzeć chociaż kilka odcinków, gwarantuję, że większość z was wciągnie się na dobre.