Jak dopasować stanik? Błędy w doborze bielizny

Nieodpowiednio dopasowany stanik może nie tylko powodować garbienie się, ból i dyskomfort, ale też niebezpiecznie uciskać węzły chłonne. Odpowiednio dobrany stanik to taki, którego nie chcemy zdjąć po całym dniu, a nawet mogłybyśmy w nim spać.

Źle dobrana miseczka

Zmorą kobiet z dużym biustem jest za mała miseczka. Fiszbiny powinny przebiegać na skórze wzdłuż piersi, tak by nie uciskały piersi ani węzłów chłonnych. W większości sieciowych sklepów rozmiar miseczki kończy się na rozmiarze D, a kobiety z dużym biustem często potrzebują rozmiaru H. Dlatego lokalny sklep z pełną rozmiarówką rozwiąże ten problem. Szukaj też modeli w sieci, gdzie jest duży wybór producentów i krojów.

Za luźny w obwodzie

Często w parze z dużą miseczką idzie luźny obwód stanika. To powoduje garbienie się i nie zapewnia odpowiedniego podtrzymania piersi, może też prowadzić do ich obwisania. Pamiętaj, że stanik będzie się rozciągał podczas zakładania, dlatego kupuj biustonosz, który możesz zapiąć na ostatnie zapięcie, dłużej ci posłuży.

Błędy podczas mierzenia stanika

Aby prawidłowo założyć stanik, trzeba po jego zapięciu wygarnąć piersi do środka od okolicy pach. Następnie należy dostosować ramiączka. Najlepiej zdać się w tej sprawie na ekspedientkę, która poinstruuje, jak założyć stanik, zmierzy piersi i obwód. Dobierze biustonosz do kształtu piersi.

Żywotność biustonosza wynosi półtora roku, po tym czasie nie tylko się rozciągnie, ale też straci formę. Dlatego koniecznie regularnie inwestuj w nowy biustonosz i pamiętaj, że na tym elemencie ubioru nie należy oszczędzać. Porządny stanik kosztuje kilkaset złotych. Producent zapewnia delikatne i solidne materiały, dba o każdy szczegół, jednak odpowiedni fason biustonosza trzeba dobrać przede wszystkim do kształtu piersi.

Odpowiednio dobrany stanik nie tylko modeluje sylwetkę, unosząc piersi i ukazując talię, ale też pozwala uniknąć garbienia się, co jest tendencją kobiet z dużymi piersiami. Źle dobrany stanik najpewniej wyląduje na dnie szafy, dlatego warto poświęcić na to czas.